"Pszczółki" na happeningu miejskim pt. "Czyste powietrze wokół nas"

W dniu dzisiejszym Dzieci z grupy V „Pszczółki” wzięły udział w ogólnoprzedszkolnym happeningu „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”.
Celem happeningu było zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na temat zanieczyszczenia powietrza i jego szkodliwości oraz szkodliwości czynnego i biernego palenia tytoniu. Dzieci zaprezentowały transparenty z hasłami antytytoniowymi i antysmogowymi.
Grupa V „Pszczółek” w tym dniu dołączyła do przemarszu Przedszkolaków z innych kaliskich przedszkoli ulicami miasta, podczas którego uczestnicy śpiewali piosenki proekologiczne, przeprowadzali rozmowy z mieszkańcami miasta, wręczali im ulotki dotyczące obowiązującego zakazu palenia tytoniu, zakazu palenia w piecach śmieci i skutkach jego nieprzestrzegania oraz na temat szkodliwości palenia tytoniu i smogu. Uroczyste podsumowanie akcji miało miejsce pod Basztą Dorotką.