"Pszczółki" na zabawie andrzejkowej w Szkole Podstawowej nr 18

30 listopada br. dzieci z grupy "Pszczółek" wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu na bal andrzejkowy.
Dzieci zostały przywitane przez Panią Dyrektor Szkoły Aleksandrę Stawicką, która życzyła im miłej zabawy.

Na wstępie dzieci poznały historię zabaw i wróżb andrzejkowych, przedstawioną w prezentacji multimedialnej. W dalszej części panie prowadzące Agnieszka Pietrzak i Alicja Kasprzak zaprosiły dzieci do różnorodnych zabaw. Były to m.in.:
- zabawa taneczna z wykonywaniem różnorodnych zadań wskazanych na magicznych kartach ( np. taniec na palcach, taniec z chwytem za pięty itp),
- następnie dzieci otrzymały znaczki, według których zostały podzielone na grupy. Każda grupa otrzymała inne zadanie do wykonania - z butami, z monetami, z gwiazdkami, serduszkami, balonami, z plamami tuszu, z butelką, która wskazała kim kto będzie w przyszłości (np. nasz Adaś Kierliński będzie sportowcem :). Na koniec dzieci wykonały tajemnicze klucze, które posłużą do otwarcia zaklęć i wróżb oraz otrzymały słodki upominek, w którym również znalazły ukryte wróżby.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 18 i Paniom prowadzącym imprezę za zaproszenie i wspaniałą zabawę.