Dzisiejsze zajęcia "Żabek" na dywanie edukacyjnym TUPUTAN.

TUPUTAN to nowatorska metoda, której zasadniczym celem jest precyzyjna nauka tańca oraz możliwość prowadzenia różnorodnych zabaw ruchowych z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Do prowadzenia zajęć metodą TUPUTANA wykorzystuje się dywan edukacyjny o wymiarach 4x4m, z odpowiednio wyznaczonymi liniami, które ułatwiają precyzję ruchów (tzw. „nawigacji" tańca). Podczas zabaw metodą TUPUTANA dzieci, m. in.: doskonalą precyzję ruchów, przestrzegają reguł bezpiecznej zabawy, rozwijają wyobraźnię ruchową i koordynację wzrokowo-słuchową, rozumieją i prawidłowo wykonują polecenia. Dywan można wykorzystać także do edukacji matematycznej, gdy podczas wspólnych zabaw dzieci rozpoznają i nazywają figury geometryczne, przeliczają w zakresie 1-6 (lub większym) oraz nazywają i utrwalają podstawowe kolory (żółty, zielony, niebieski, czerwony).