O Przedszkolu

Przedszkole zlokalizowane jest w mieście, na osiedlu domów czteropiętrowych i niższych, rozdzielonych małymi uliczkami osiedlowymi i skwerami - Osiedle im. Adama Asnyka.

Jednopiętrowy budynek naszego przedszkola i przylegający do niego ogród, znajdują się na ogrodzonym terenie. Ogród przedszkolny jest przygotowany do zabaw i zajęć ruchowych.

Wyposażony jest w atrakcyjny, atestowany sprzęt do zabaw, bogaty w zadbaną zieleń, z ocienionymi kącikami i czystymi piaskownicami.

Nasze przedszkole zapewnia dzieciom wszechstronny, bezpieczny rozwój, uczy przez zabawę i sztukę.
Każde dziecko traktowane jest indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że dzieci czują się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Dbamy o ich prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny.

Prowadzimy własną, zdrową kuchnię, z własnoręcznie przygotowywanymi posiłkami.

Mocne strony przedszkola :

- miła, przyjazna, rodzinna atmosfera,
- przestrzegamy praw dziecka,
- wysoki poziom kwalifikacji młodej kadry pedagogicznej,
- wysoki stopień zadowolenia rodziców z działalności przedszkola
- zdobyta wiedza i umiejętności absolwentów cieszą się dużym uznaniem wśród nauczycieli szkół podstawowych,
- zdrowe i smaczne żywienie przygotowywane we własnej, przedszkolnej kuchni - 5 posiłków; uwzględniamy życzenia naszych Dzieci przy układaniu menu oraz diety dla alergików i dzieci z nietolerancjami pokarmowymi

W naszym przedszkolu każde dziecko :

- znajdzie możliwość indywidualnego rozwoju,
- zdobędzie wiedzę i umiejętności, dzięki aktywnym i twórczym metodom pracy,
- będzie rozwijać aktywność krajoznawczą obcując z naturą i dziedzictwem kulturowym,
- będzie czuć się bezpiecznie w życzliwej i dobrej atmosferze,
- zdobędzie nowe doświadczenia, sukcesy i nagrody, biorąc udział w różnych konkursach.

Wyposażenie przedszkola :

- duże, słoneczne i kolorowe sale z łazienkami
- duży hol, wyposażony w sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych i zajęć rytmicznych
- dwa duże tarasy, na których dzieci mogą rozwijać różnorodne techniki plastyczne oraz uczestniczyć w zajęciach sportowych
- duży plac zabaw, dobrze wyposażony w urządzenia zabawowe oraz sprzęt rekreacyjny (hulajnogi, rowerki biegowe itp.)
- duża ilość kącików do zabaw i zajęć dydaktycznych; atrakcyjne wyposażenie kącika "młodego badacza", kąciki z włoskimi klockami, rozwijającymi wyobraźnię, umiejętności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową
- sprzęt komputerowy i audiowizualny, tablica interaktywna
- nowocześnie urządzona i wyposażona kuchnia oraz zaplecze kuchenne

Przedszkole jest obiektem zamkniętym, bezpiecznym i monitorowanym,
z możliwością przyjęcia 175 dzieci.

Mamy 5 oddziałów w przedziale wiekowym od 2,5 do 6 lat, każda grupa ma swoją nazwę:
KRASNALE, JAGÓDKI, ZAJĄCZKI , ŻABKI, PSZCZÓŁKI.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30 do 16:30
(wg potrzeb Rodziców).