Z cyklu "Zajęcia z Rodzicami - poznaj zawód Rodzica" - zajęcia "Majsterkuję, konstruuję"", z Tatą Jasia, p. Piotrem Wdowczykiem.

Z cyklu "Zajęcia z Rodzicami - poznaj zawód Rodzica" - zajęcia "Majsterkuję, konstruuję"", z Tatą Jasia z grupy "Jagódek", p. Piotrem Wdowczykiem.
Tata Jasia przybliżył dzieciom przeróżne narzędzia, którymi posługują się w swej pracy m.in. mechanicy samochodowi, ale także i inni specjaliści od napraw oraz każdy majsterkowicz. "Jagódki" zapoznały się z różnymi rodzajami latarek, także i takimi z magnesami, które sprawiły dzieciom niesamowitą radość, przyciągając różne metalowe przedmioty, a przede wszystkim ... długopisy :) Dzieci obejrzały także różne rodzaje wiertełek, kluczy naprawczych, kosmetyków samochodowych oraz przyłbicę spawalniczą, zupełnie jak z "Gwiezdnych Wojen".
W drugiej części zajęć "Jagódki" konstruowały przeróżne budowle z kartonów, w tym między innymi zamek - wieżę dla księżniczki, którą była Antosia :) Najwięcej frajdy i salw radości było w sytuacji, gdy lekkie budowle burzyły się i spadały na podłogę :)
Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za wspaniałe, niezwykle ciekawe i pełne radości zajęcia :)