馃馃弳 II miejsce w Festiwalu Ta艅ca i Piosenki Ludowej PYZA馃馃弳

Organizatorem Festiwalu jest Publiczne Przedszkole Nr 18 im. 鈥濩hatka Puchatka鈥 w Kaliszu.
Nasze Pszcz贸艂ki zaprezentowa艂y wsp贸lnie przedstawienie pt. "艢l膮skie zabawy podw贸rkowe", a przygotowywane by艂y do konkursu przez nauczycieli grupy - Pani膮 Ma艂gorzat臋 Piechot臋 i Pani膮 Magdalen臋 Borowiak oraz Pani膮 Iwon臋 Wiatr - nauczyciela rytmiki.
Festiwal mia艂 charakter edukacyjno-zabawowy, a jego celem by艂a popularyzacja zespo艂owych form tanecznych, ich walor贸w artystycznych i funkcji wychowawczych oraz stworzenie mo偶liwo艣ci zaprezentowania ta艅ca i piosenki ludowej z r贸偶nych region贸w Polski, a tak偶e rozwijanie wra偶liwo艣ci estetycznej dzieci, poprzez bezpo艣rednie kontakty z ta艅cem i muzyk膮.
W konkursie wzi臋艂o udzia艂 7 plac贸wek z Kalisza i okolic.
Serdecznie gratulujemy naszym kochanym Pszcz贸艂kom - wspania艂ym Aktorom oraz Pani Ma艂gosi - autorce projektu, Pani Magdzie i Pani Iwonce馃槏馃拹馃槂 Brawo Kochani !!! 馃憦馃槂